Právě příběh hlavního hrdiny – Jindřicha – je zasazený do reálií Posázaví. „Oživuje nejen historické památky, například hrad Talmberk, ale celé vesnice a města, mezi nimi třeba Rataje nad Sázavou nebo Stříbrnou Skalici,“ řekla Lucie Vurbsová, mluvčí Středočeské centrály cestovního ruchu.

Ať už jste fanoušek počítačové hry, nebo jste o ní jen slyšeli a chtěli byste se podívat do krajiny, která hru inspirovala, či se jen rádi vydáváte na výlet, máte jedinečnou možnost.

Středočeská centrála vydala speciální mapu, její předlohou je právě hra Kingdom Come: Deliverance. „Středočeská centrála cestovního ruchu chce originální mapou přilákat turisty do regionu linoucího se kolem řeky Sázavy a přimět je vyrazit za odkazem postavy z počítačové hry,“ uvedla Lucie Vurbsová.

Nová mapa tak umožní návštěvníkům, aby následovali stopy vesnického kováře Jindřicha z předhusitské doby. „Od svého spuštění slaví hra úspěchy nejen u věrných fanoušků, ale doslova po celém světě. Okolí řeky Sázavy, hlavní dějiště příběhu, se tak stalo populární destinací, kam se příznivci Jindřichova putování vydávají na vlastní oči prozkoumat působivou architekturu i malebnou krajinu,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Aby se návštěvníkům cestovalo snadno, Středočeská centrála cestovního ruchu přináší trasu po nejvýraznějších místech děje, kromě toho nabízí i střet jejich středověké podoby s dnešní realitou. „Inspirativní průvodce, který právě vychází v češtině a angličtině, je určen nejen fanouškům počítačové hry, ale také všem zájemcům o netradiční poznávání historie,“ podotkla Lucie Vurbsová.