Muž seniorského zemřel, čtyřicátník utrpěl vážné zranění a do střešovické nemocnice ho transportovala helikoptéra. Zdravotníci ho museli připojit na umělou plicní ventilaci. Pomoc přivolala žena ze sousedství, která zaslechla jeho křik a volání o pomoc.

Policisté během svátečního dne nejen shromažďovali důkazy včetně svědeckých výpovědí a zajišťovali stopy, ale již vpodvečer také zadrželi podezřelého muže. Nebyl dopaden v oblasti poblíž Vlašimi, kde hlídkovali policisté hledající staršího muže s pleší oblečeného v černé bundě a situaci policisté monitorovali i z vrtulníku, ale až na zhruba sto kilometrů vzdáleném Mělnicku.

Poblíž Byšic policisté podezřelého vytáhli z auta, jímž měl odjet z místa činu, tak překvapivě, že se ani nezmohl na odpor. Prvotní poznatky napovídají, že to má být právě muž, který o pět hodin dříve střílel na Vlašimsku.

Co se přesně odehrálo, zůstává předmětem šetření kriminalistů. Televize Prima večer tlumočila spekulace místních, že střelec původně přijel jako zájemce o koupi jedné z místních nemovitostí. Pak se prý na místě objevili dva muži, jimž dotyčný údajně dlužil peníze – a on po nich začal pálit. Klíčové poznatky by měly přinést hlavně výslechy podezřelého.

Podle zjištění Benešovského deníku na místě události lidé znalí poměrů v Jankově a Jankovské Lhotě, kde měl zastřelený muž chovat koně, mohlo jít o mstu a vyřizování účtů. To však zatím policisté nepotvrdili. Muž měl být zastřelen do hlavy.