"Na místě se v průběhu technoparty pohybovalo zhruba 900 účastníků a po celou dobu akce nedošlo k závažnému narušení veřejného pořádku, bezpečnosti osob, majetku ani k zásadním problémům v oblasti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policisté po celou dobu spolupracovali s Krajskou hygienickou stanicí, pořadateli akce, majiteli pozemků a místní starostkou. Dohled prováděly desítky policistů pořádkové jednotky, dále cizinecká, dopravní a pořádková policie. Nechyběli ani policisté služební kynologie a antikonfliktní tým. K monitoringu byl využíván vrtulník Letecké služby ČR a dron.

Od pátku do pondělí do 15. hodiny policisté zkontrolovali celkem 938 osob a 844 vozidel. "Dechových zkoušek bylo u řidičů provedeno 430 a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se podrobilo 182 osob. Za volant usedlo pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek 39 osob," doplnila Nováková.

Příznivci techna se do katastru obce Hlaváčkova Lhota se začali sjíždět od pátečního večera. Hudební produkce byla ukončena v pondělí 27. července 2020 v 8:30 hodin.

Akce se konala na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Česká televize (ČT) ale v neděli uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s takovým užitím nesouhlasili. Je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody.