Zažít město jinak - Praha. InfografikaZdroj: Redakce„Místní organizátoři připravili s pomocí spolku AutoMat skutečně různorodý program. Ten se částečně týká letošního tématu Ulice bez opony, občas bere inspiraci úplně odjinud,“ konstatovala mediální zástupkyně pořadatelů Anna Kociánová.

Všechny akce jsou sice pořádané sousedy, ale navštívit je může každý. Kdo vyrazí do Kampusu Dejvice, může si u robotů objednat drink a také si s nimi popovídat. V Jihlavské ulici v Praze 4 se zájemci vydají s průvodcem prozkoumat protiatomový kryt.

Na náměstí 14. října se mohou naučit, jak udělat hezké graffiti. Profesionálové budou tamtéž zdobit ventilační šachtu metra. „Nyní je ve velmi špatném stavu a zcela ničí celkový dojem tohoto bloku,“ uvedla pořadatelka místní slavnosti Jaroslava Mlynárová.

Jak získat potřebná razítka

Pro party přátel, které se rozhodnou uspořádat nějakou akci mimo Zažít město jinak, připravil AutoMat s úředníky Prahy 7 manuál. Bude před nimi totiž kratší či delší řada jednání na úřadech, a to i v případě, že jde o menší událost, kde se nebude nic prodávat. „Manuál je sice ušit na míru Praze 7, ale většina postupů platí i na jiných městských částech,“ sdělili představitelé spolku.

V současnosti jsou ve výhodě lidé z Prahy 10. „Od srpna u nás máme přímo koordinátorku sousedských aktivit,“ informoval mluvčí úřadu Jan Hamrník. Koordinátorka lidem poradí třeba s podáváním žádostí, vyřízením záborů, může zprostředkovat i zapůjčení mobilních toalet od úřadu.