Davos je místo známé všem světovým celebritám, vznáší se nad Švýcarskem, kde se zrodilo hnutí Dada. V úterý 17. května od 19 hodin se v žižkovské vinárně a antikvariátu Winetikvariát (Štítného 30) uskuteční četba z dadaistického románu Davos, prózy Štěpána Chába a Jiřího Kačura, která je tam čtena na pokračování.

Další zajímavý pořad autorského čtení, Večer přiměřených depresí, bude plný živé hudby a milých překvapení. Lze jej navštívit v pátek 20. května od 19 hodin - rovněž na Žižkově. Místem dění bude kavárna Jiný Kafe (Táboritská 9). Vystoupí například básnířka Luciana Klobušovská. Své literární hosty uvede Zora Šimůnková.

Májová pohádka

Pro rodiče s dětmi je na sobotu 21. května od 14 hodin připravena Májová pohádka. V košířském lesíku každé jaro vykvétají sasanky i pampelišky. Na změně rázu Cibuleckého háje měl velký podíl hrabě Leopold Thun Hohenstein.

Děti se tak dostanou do ráje představ na dvůr pana hraběte - dozví se například mnohé o historii Košíř, setkají se s Bílou paní, vypravěčkou; s lučištníkem se naučí střílet z luku, s panem polesným budou pečovat o ptáčky, ti nejodvážnější dostanou meč a budou moci bojovat s ohromným drakem.

Další města

Nakonec přijde pan pošťák a všichni zabalí společně maskota festivalu Májový svět - čarodějnici Zubejdu - do cestovního balíčku a pošlou ji na dalekou cestu do Buštěhradu, kde se v červnu odehrají v rámci festivalu další akce.

Následně se festival odehraje také v dalších městech: Sedlčany (září), Černošice (říjen), Vlachovo Březí (listopad), Nová Včelnice (leden), Vonoklasy (duben).

Koordinátorem festivalu Májový svět je stejnojmenná neformální skupina, která chce touto akcí podpořit kulturní dění v regionech. Seznam dalších pořadů festivalu je ZDE. (aa)

Čtěte také: Divadlo pod Palmovkou zakládá nový evropský festival