Kde se toto poselství představující vzpruhu ve zvládání krize kolem koronaviru vzalo, není tajemstvím: přišel mladý pár s kočárkem, na chvíli se zastavil – a žena nakreslila tento pozdrav. Nemocnice Rudolfa a Stefanie odpovídá prostřednictvím sociálních sítí kraje; na facebooku i na twitteru: „ Moc za vzkaz děkujeme – a vážíme si toho!“

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Za podporu, která dokáže vzpružit i potěšit, vyjadřují poděkování na svých facebookových stránkách také středočeští hasiči i zdravotničtí záchranáři. Za nimi lidé přicházejí i s dárky vyjadřujícími poděkování. Nepřinášejí tedy jen vlastnoručně ušité roušky, ale i něco na posilněnou. V posledních dnech se směna kladenských hasičů pochlubila darovanými pochoutkami sladkými i slanými, mělnická stanice ukázala darované kelímky s kávou, z nichž každý byl doplněn nějakým vzkazem – a profesionální stanice v Kralupech nad Vltavou dokonce ukázala, jak to v její kuchyňce sluší zapůjčenému kávovaru i se zásobou kávy.

Středočeští záchranáři na facebooku upozornili, že zdrojem energie může v dnešní náročné době (a vlastně i kdykoli jindy) být i vlídné slovo. „Dovolte i nám vyjádřit obdiv za neuvěřitelně pevnou soudržnost a sílu v těchto dnech pomáhat. Ať už je to vlna občerstvení a jiných hmotných darů nebo třeba slova podpory a pozdravy. S každým člověkem, se kterým se teď potkáváme a přijímáme od něj slova díků, dostáváme ohromnou dávku energie a chutě bojovat proti tomu, co naši zemi teď trápí nejvíce. Každý takový zážitek a podpora v nás zanechává krásný pocit,“ vzkazují zdravotníci prostřednictvím sociální sítě.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in