Bilance je to příjemná. Ve školním roce 2016/2017 na 1. až 3. místě (případně do šesté příčky) republikových kol soutěží umístilo 331 žáků a studentů. Největší podíl zaujímají úspěšní sportovci – těch bylo 133. V žebříčku úspěšnosti v celostátních kolech soutěží následuje 94 žáků základních a uměleckých škol; dále pak 83 ve vědomostních soutěžích a 21 studentů, kteří zabodovali v odborných a dovednostních kláních. 

Pamětní listy podepsané středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO), poukázky na nákup sportovního vybavení a další ocenění předávala celá plejáda osobností v čele s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou (ANO) a krajským radním pro oblast školství Zdeňkem Seidlem. Nechyběli však ani předsedové krajských výborů pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Karel Filip (ČSSD), pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM), pro tělovýchovu a sport Blanka Žánová (ANO), pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Karel Filip (ČSSD), vedoucí odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu Radek Coufal a jeho zástupce, šéf oddělení financování a rozpočtu školství Jan Chuchler. 

Už před dvěma měsíci byli taktéž v jednacím sále krajských zastupitelů oceněni úspěšní mladí sportovci, kteří se svými výkony zapsali na předních místech výsledkových listin červnových Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR.