ON-LINE reportáž ke koronaviru ZDE.

Počet lidí s aktuální nákazou v kraji se přes čtyři stovky přehoupl již v pondělí; tehdy hygienici ohlásili 52 nových případů, a to i se započtením hlášení z víkendu. Počet aktuálně nemocných tak v pondělí dosáhl 414. V úterý se jejich počet snížil na 410, byť hygienici zaznamenali 35 nově prokázaných případů.

Hned sedm z nich je z Prahy-východ, pět z Příbramska, po čtyřech z Mladoboleslavska, Nymburska a Prahy-západ, po třech z Benešovska, Kladenska a Kolínska a po jednom z Berounska a Kutnohorska.

Celkový úbytek aktuálně nemocných navzdory nezanedbatelnému dennímu přírůstku souvisí s tím, že se hodně lidí uzdravilo. Zatímco v pondělí hygienici v kraji evidovali 1546 vyléčených od začátku sledování pandemie, v úterý jich už bylo o devětatřicet víc: 1585. Počet lidí, kteří s koronavirem zemřeli, zůstává delší dobu beze změn: 25 zesnulých.

Koronavirem nejzasaženějšími regiony kraje jsou podle nemocnosti, vycházející z přepočtu pacientů na sto tisíc obyvatel, okresy Praha-západ, Praha-východ a Kolín. Jako „nejzdravější“ výrazněji v rámci středních Čech vyčnívá Rakovnicko.