Významnou hudební událost hostí od pátku do neděle Řevnice. Koná se tam finále autorské a interpretační soutěže Porta doplněná vystoupeními řady osvědčených stálic, nabízející to nejlepší z tuzemské folk a country scény. Vstupenky je nyní možno koupit už jen na místě; v pokladně Lesního divadla. Z trochu jiného hudebního soudku pak je například páteční odpoledne na Masarykově náměstí ve Slaném. V rámci Koncertu pro muzeum se posluchačům postupně zdarma představí Funny Ukulele Band, Jablkoň a Rastafidli Orkestra.

Značný zájem návštěvníků jistě přiláká také třeba skanzen v Kouřimi, kde v sobotu začíná cyklus Řemeslné pohádkové léto. Až do 11. srpna budou zájemci vždy v sobotu moci obhlédnout (a ve většině případů si i vyzkoušet) sedmero tradičních profesí, přičemž nebudou chybět ani pohádky o vybraných povoláních. Poslední červnová sobota bude sladká – věnovaná včelaření, zpracování řepy a ovoce. O týden později se představí kovář, dále dojde i na tkalce, pekaře bednáře, tesaře – stranou pozornosti však nezůstanou ani výroba dřevěných hraček nebo bylinkářství.

Příznivci motorismu ovšem zřejmě mají pro nadcházející víkend jasno. Jistě je potěší Rally Bohemia Mladá Boleslav. Tradiční závod automobilů se koná od pátku do neděle.