Z volebních slibů občanských demokratů má tato aplikace nazvaná Programat umět vybrat přesně to, co by zájemce rád slyšel – alespoň podle toho, co sám prozradí o tematických oblastech, jejichž řešení vnímá jako nejpodstatnější.

„Na novém webu představujeme jak všechny kandidáty, kteří se budou na podzim ucházet o důvěru voličů, tak i náš program, podle něhož budeme pracovat, když ve volbách uspějeme,“ upozornil dále lídr krajské kandidátky ODS a místopředseda strany Martin Kupka. Voliči se tak nemusejí spoléhat jen na výstupy z automatu, ale také si sami vyhledat, co je zajímá.

Programat je nicméně novinkou, od níž si tvůrci webu zjevně slibují nejvíc. Má umět nabídnout přesně to, co se uživatele nejvíc dotýká – a to nejen na celokrajské úrovni. „Hlavní program jsme doplnili lokálními prioritami podle jednotlivých okresů. Právě z nich Programat podle zadaných parametrů vybírá, co zobrazí konkrétnímu návštěvníkovi webu,“ pochlubil se Kupka. Třeba pro padesátníka z Načeradce na Vlašimsku, téměř na dosah od pomezí s Jihočeským krajem i Vysočinou, jemuž na srdci leží péče o zdraví, však Deník žádnou lokální nabídku nezaznamenal.

Právě zlepšení zdravotní péče je jedním ze čtyř hlavních témat, s nimiž středočeská ODS, v jednom šiku společně se zástupci Strany soukromníků ČR, Koruny České, Klubu angažovaných nestraníků a Konzervativní strany, vstupuje do předvolebního klání.

Těmi dalšími jsou opravené silnice a více dopravních spojů tam, kde je to třeba, ochrana vody s jejím udržením v krajině – a také přístup, který ODS označuje jako „konec papalášství“. I to je asi argument, na který voliči slyší: v podobném tónu se v roce 2008 vymezoval David Rath na čele kandidátky tehdy opoziční ČSSD právě proti ODS, jež v kraji vládla od roku 2000 – a uspěl.