Povídali jsme si s Janem Dvořákem a Markem Čmejlou.

Máte nové cédéčko. Texty jsou více filozofické a skladba písní je plnější. Jak jste k takovému to vývoji došli?

Marek Čmejla: První deska vycházela převážně z nápadů kytaristy Petra Váni a jakkoli jsme na ní jako kapela pak spolu s producentem Stevem Bushem pracovali, genetika muziky je kytarově rocková. Druha deska je hudebně dílem celé kapely, odráží nás všechny, jakkoli se na ní významně podepsal i producent Gerry Leonard.

Nedávno jste také natočili další videoklip k singlu Jednou to skončí. Proč jste vybrali právě tuto píseň jako titulní píseň alba?

Marek Čmejla: Píseň jsme vybrali po diskusích s rádii, nicméně tato skladba patřila i pro nás z pohledu alba ke stěžejním. Klip byl natočen poněkud v chvatu, což se bohužel na něm odrazilo, zejména z pohledu scénáře.

Na desce spolupracoval Gerry Leonard, kytarista a kapelník Davida Bowieho. Jak se vám pracovalo se zahraničním producentem? Bylo nahrávání ve studiu něčím specifické?

Marek Čmejla: Spolupráce s Gerry Leonardem je pro nás všechny dosavadním vrcholem hudební tvorby. Ohledně práce za zmínku stojí asi nejvíce fakt, že Gerry s Kevinem Killenem, který stál za zvukem, nahrávají kapelu jako celek, a pokud má píseň správnou náladu a drive, jsou ochotni nechat v nahrávce i drobné instrumentální nepřesnosti.

Kapela Všichni svatí.

Mluvíme spolu právě uprostřed turné, na kterém vystupujete společně s kapelou No Name? Neměli jste někdy trému?

Marek Čmejla: Nezbytná dávka trémy je zárukou nezbytného náboje vystoupení. Ano, všichni jsme před koncertem trochu neklidní jako závodní kůň před startem.

Vloni jste natočili pro cestovatelský projekt Škoda 100 na cestách stejnojmennou píseň. Letos se má uskutečnit ona dobrodružná cesta manželů Urbanových do Asie a zpět. Plánujete něco speciálního na slavností výjezd Škody 100?

Jan Dvořák: 16. července plánujeme v Říčanech na náměstí slavnostní výjezd expedice a k tomu náš samostatný speciální koncert. Na akci jsme pozvali spřátelené kapely jako jsou Medvěd 009 nebo Simple Muffin. Uspořádáme si prostě takový mini festiválek, kde bude dost jídla a pití a kde samozřejmě také zazní naše letní píseň Škoda 100 na cestách.

Kde všude vás můžeme letos vidět a slyšet?

Marek Čmejla: Čekají nás ještě koncerty v Hradci Králové, Trutnově a dvojkoncert v Ostravě. Zavítáme i premiérově na Slovensko, konkrétně do Košic a Bratislavy.

Jan Dvořák: Vidět nás můžete v květnu jako hosty kapely Čechomor na jeho jarní tour. A hned na to 28. května začínáme festivalovou sezónu na Okoři se Šťávou. Dále zahrajeme 4. června na Jamrocku v Žamberku, 11. června na Topfestu ve Slavkově u Brna. 16. července nás uvidíte na již zmiňovaném koncertě expedice Škoda 100 na cestách. V srpnu například na festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou. Možností, kde nás bude vidět a slyšet, je v průběhu léta mnohem více a všechny naše koncerty najdete na webu kapely.

Čtěte také: Všichni svatí pokřtili svou novou desku a vyrazili na turné s kapelou No Name