Jak Deníku řekla mluvčí policie Jana Šteinerová, případ je nadále kvalifikován jako obecné ohrožení z nedbalosti. „Čekáme na výsledky znaleckých posudků, které napomohou určit přesnou příčinu, proč k explozi došlo," uvedla Šteinerová.

Podobně se vyjádřil také mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. „Také z naší strany není vyšetřování ještě uzavřeno. Plynoměr a další součásti zařízení jsme předali specializovaným firmám, které vypracují odborné posudky. To může trvat i dva až tři měsíce," konstatoval mluvčí.

Dům se zřítil k zemi

Obrovská rána se v ulici 5. května v Kladně ozvala ve středu 12. října před polednem. Rodinný dům se vzápětí zřítil k zemi. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání a vyproštění osob ze sutin.

Čtyřicetiletý muž byl při explozi zraněn a hospitalizován v pražské nemocnici, tělo otce jeho partnerky objevili hasiči rozebírající trosky v nočních hodinách bez známek života.

V důsledku exploze byl vážně poničen i sousední dům, jehož majitel v něm měl provozovnu na opravy šicích strojů. Statik posléze rozhodl, že objekt musí být z důvodů své nestability zbourán.

Čtěte také: Dům v Kladně poškozený výbuchem začali konečně bourat