Soutěž probíhala formou internetového hlasování na stránkách serveru Moravské hospodářství, které klání vyhlásilo. Ve finále soutěžilo 35 radnic měst a v další kategorii také obecní úřady obcí. Nymburk překvapivě vyhrál s velkým náskokem před Tišnovem. Samotné hlasování bylo otevřené od 9. září do konce října. Hlas bylo možné odeslat z každého přístroje jen jednou za 24 hodin.

Ocenění v soutěži o nejkrásnější radniciZdroj: Igor ZehlNa slavnostní večer dorazili zástupci nymburské radnicev čele se starostou Pavlem Fojtíkem. „Na internetovém hlasování se podílelo takřka dvacet tisíc čtenářů. Největší dík patří všem, kteří obětavě hlasovali," řekl na úvod starosta Pavel Fojtík.

Do Brna přivezl všechny, kteří se na přihlášení do soutěže podíleli. „Tajemnice úřadu Jana Motejlková dala tip k přihlášení do soutěže, webmaster Tomáš Kukal zajistil fotografie, a Lucie Pekárková dodala další podklady. Vše do soutěže nakonec odeslal Zdeněk Vocásek, který se bohužel slavnostního aktu nemohl zúčastnit," vyjmenoval Fojtík.

Umělecké dílo

Mimochodem, vítězná lavička, kterou si z Brna zástupci radnice přivezli, je skutečným uměleckým dílem. Je totiž od firmy mmcité, která vyráběla městský mobiliář i pro olympijskou vesnici v Riu de Janeiro. „Designově velmi kvalitní lavička je už uložena v přízemí nymburské radnice. Teď už zbývá najít pro ni nějaké pěkné místo," konstatoval nymburský starosta.

Čtěte také: Nymburská radnice je nejkrásnější v České republice