O jeho jmenování informovala Deník Helena Frintová z krajského úřadu. „Tím zaniklo pověření k řízení středočeské záchranky Jiřímu Knorovi, kterému hejtmanka a radní poděkovali za jeho řízení středočeských záchranářů a zvládnutí situace ve složité době pandemie,“ doplnila.

Knorovo působení chválí i hejtmanka Petra Pecová (STAN). „Jeho práce pro středočeskou záchranku si zaslouží vysokého společenského ocenění a našeho velkého poděkování. Ráda to činím za celé vedení Středočeského kraje, protože se pod jeho řízením podařilo středočeským záchranářům zvládnout tu vůbec nejhorší situaci v období pandemie s naprostou profesionalitou,“ zdůraznila.

„Úkolem nového ředitele bude pokračovat v rozvoji středočeské záchranné služby – a to nejen nyní v podmínkách pomalu se stabilizující situace epidemie, ale zejména v období po ní,“ shrnula, co vedení kraje očekává od Rusého.

Radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) konstatoval, že se těší na vzájemnou spolupráci. Připomněl, že právě Rusý v rámci výběrového řízení předložil nejlepší koncepci s vize rozvoje pro prvních sto dnů ve funkci – a dále do roku 2024.

Ke zkušenostem nového ředitele Frintová ve čtvrtek uvedla, že Rusý je se záchrannou službou spojen celý život. „Pracuje jako lékař záchranné služby na částečný úvazek ve Středočeském a Ústeckém kraji. V minulosti založil nestátní zdravotnické zařízení na přepravu pacientů neodkladné péče – společnost Nonstopmedic,“ konstatovala.

I sám Rusý se hlásí k poznatkům záchranáře z terénu – stejně jako k tomu, že nyní hodlá zúročit, co se naučil od kolegů. „Urgentní medicína mi dala mnoho zkušeností. Potkal jsem v ní několik životních učitelů – a věřím, že nastala doba, kdy bych to mohl záchrance vrátit,“ prohlásil ještě před svým jmenováním.