ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

To jsou hlavní z plánovaných bodů veřejného zasedání krajských zastupitelů, které se i v době koronavirové, spojené s řadou omezení, uskuteční podle již loni schválného harmonogramu jednání: v pondělí 20. dubna. Jednání se nicméně má omezit omezí jen na ta skutečně nejpodstatnější témata, jež by neměla být odkládána.

Původní myšlenky, jež Deník zaznamenal v druhé polovině března, že by snad v rámci opatření proti šíření koronaviru bylo možno uvažovat o debatování i hlasování na dálku prostřednictvím videokonference, vzaly zasvé. Zastupitelé do jednacího sálu v budově krajského úřadu skutečně dorazí, jak je dáno jednacím řádem. Jednat budou v rouškách – a s dostatečnými odstupy, danými speciálním, jen pro tuto příležitost vytvořeným zasedacím pořádkem.

Kybernetický útok, ilustrační foto
Nemocnice v ohrožení: někdo má spadeno na jejich počítače

Jejich dodržení podle informací Deníku umožní i to, že se nesejde všech 65 zastupitelů, ale jen část. Z jednání předsedů zastupitelských klubů vyplynulo, že na místě bude jen 39 zastupitelů, určených tak, aby reprezentovali rozložení politických sil v krajském zastupitelstvu. Kluby ANO, ČSSD, KSČM, ODS a STAN tedy mají stanoveny počty svých zástupců, přičemž samy ze svých řad vyberou ty, kteří je budou reprezentovat. Zastoupena bude i strana TOP 09, jejíž dva krajští zastupitelé vlastí klub nemají.

Zda se však někdo neohradí proti tomu, že někteří ze zastupitelů nevykonávají mandát osobně, i když by třeba chtěli, se nakonec ukáže až v pondělí.

Ilustrační foto.
Lékařům kraj nabízí pomůcky - a vybízí k aktivitě jejich sdružení