Policisté z Obvodního oddělení Hořesedly cizince dopadli v neděli 25. prosince okolo desáté hodiny ranní s tím, že u něho dokonce našli věci, které pocházely z „vloupaček".

Michaela Richterová popsala mužovo řádění v Nesuchyni: „Nejprve si vyhlédl rodinný dům, u něhož vyřadil z provozu alarm. Pak zamířil k bytovému domu, kde vnikl na balkon v prvním patře. Vylomil balkónové dveře, kterými se dostal dovnitř."

Z bytu si odnesl notebook, tablet a různé druhy bižuterie. Pak se vrátil zpět k rodinnému domu, kde vypáčil okno otevřené na ventilaci, a tím vnikl do jeho vnitřních prostor. Zmizelo okolo čtyřiceti kusů šperků, hodinky, elektronika, platební karty, finanční hotovost v české i cizí měně a sbírka mincí a medailí.

Až osmiletý trest odnětí svobody

Svými činy způsobil celkovou škodu přesahující půldruhého milionu a je stíhán vazebně.

„Rakovničtí kriminalisté zahájili v jeho případě úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a také pro neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodala Richterová s tím, že mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Čtěte také: Zloděj byl zřejmě 'mokrý bandita', v rodinném domě nechal téct vodu