„Radost daňkům, muflonům i jelenům uděláte třeba jablky, mrkví, žaludy nebo obyčejnou řepou,“ píší na webu Lesy hl. m. Prahy. Příspěvková organizace magistrátu zookoutek provozuje a zve na akci s tím, že vstup je zdarma a teplé občerstvení zajistí tamní kiosek.

„Obdarovat můžete i šelmy, které si v zelenině příliš nelibují. Našeho rysa, fretky, lišky či zvědavé mývaly potěšíte hračkami určenými speciálně pro zvířata. Uvítají pískací hračky, kousací uzlíky a kosti, uzené vepřové uši, kožené míčky a další předměty, které lze pořídit ve zverimexech pro domácí mazlíčky,“ pokračuje Petra Fišerová, mluvčí pražských Lesů.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Mluvčí Fišerová upozorňuje, že výběhy zvířat budou z kapacitních důvodů zpřístupňovány jednotlivě a budou otevřené vždy na půl hodiny, během toho mohou příchozí zájemci zvířata nakrmit. Jako první přijdou na řadu ve 14 hodin jeleni, pak daňci, k divočákům bude přístup od 15 hodin a nakonec si pracovníci zookoutku nechali kozy a muflony.

„Všechny dárky, které pro zvířata přinesete, nechte pod připraveným vánočním stromečkem, naši pracovníci jim je během prosince postupně rozdělí. Dobroty, kterými budete moci zvířata během akce krmit, vám dáme přímo u jejich výběhů,“ dodává Fišerová.

Sametový med i charitativní ptačí krmítko

Lesy hl. m. Prahy navíc lákají nejen na to, aby se lidé na chvíli stali Ježíšky pro zvířátka ještě před Štědrým dnem, ale návštěvníci sobotní akce mohou také obdarovat originálním vánočním dárkem někoho z rodiny či přátel.

V zookouktu se budou prodávat skleničky medu pražských Lesů z limitované edice Sametový med vydané ke 30. výročí sametové revoluce. V dílničce se navíc budou vyrábět ptačí krmítka, aby mohli Pražané podarovat také volně žijící ptactvo, které jim během roku trylkuje na zahradě či na balkoně.

Od pondělí je k zakoupení také charitativní ptačí krmítko, které stačí sestavit. Výtěžek z prodeje poputuje na podporu Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, z nichž dvě třetiny tvoří právě ptáci. „V krabici najdete také leták s instrukcemi, čím je vhodné hotové krmítko naplnit a na čem si volně žijící ptactvo nejvíce pochutná. Cena balení je 350 Kč,“ uvedly Lesy Praha v článku na webu.