Díky podpoře obecního bydlení mohou vznikat nové bytové jednotky či může dojít k rozšíření stávajícího bytového fondu obcí. Konkrétně se jedná tedy o pořízení nových obecních bytů z nebytových prostor ve vlastnictví žadatele prostřednictvím rekonstrukce, modernizaci stávajících objektů, případně rekonstrukci bytového prostoru, který není možné v současné době užívat k bydlení. Minimální spoluúčast žadatele, kterou je nutno při čerpání dotace dodržet, je stanovena na 15 % z celkových uznatelných nákladů projektu.

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
Dokončit, co jsme začali. Hejtmanka Pecková chce ve funkci hejtmanky pokračovat

Mezi ty patří projektová dokumentace, stavební, technický a autorský dozor, zařízení staveniště, bourací, demoliční a stavební práce, vestavěné vybavení, například vestavěné kuchyňské linky, vestavěné spotřebiče, dveře, sanitární zařízení a elektronické zabezpečovací, protipožární a kamerové systémy. Přijímání žádostí bude otevřeno od 16. dubna do 13. prosince 2024, a to prostřednictvím aplikace eDotace.

Ilustrační foto.
Policejní akce na Berounsku: Kontrolní drony i pokuty za více než sto tisíc

„Jsem rád, že prostřednictvím Fondu na podporu obecního bydlení můžeme jako kraj obce motivovat ve výstavbě dostupných bytů, které přispějí především k usnadnění nalezení bydlení například mladým rodinám,“ uvedl náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar. „Žádat mohou obce do 2000 obyvatel, přičemž maximální výše dotace je 1,2 mil. korun“ dodal Kašpar.

Mohlo by vás zajímat: Zadní Třebaní se procházely maškary. Nechyběla zabijačka

Zdroj: Hájíčková Jana