Jaro vystrkuje růžky a spolu s ním se jistě vyrojí spousta zaručených tipů, jak detoxikovat náš organismus. Předčí ještě něco doporučení o pravidelném popíjení šťávy z řapíkatého celeru nebo kokosové vody? Uvědomme si, že k detoxikaci má naše tělo své vlastní prostředky. Nicméně podívat se na zoubek vlastnímu jídelníčku vůbec není k zahození. Díky vyvážené stravě se budete cítit lépe, budete mít víc energie, což se pozitivně odrazí i na vašem běžeckém výkonu a následné regeneraci.

Používat další náčiní, jako je posilovací kruh nebo činky, je možné. I malé závaží je ale ve spojení s elektřinou silná zátěž.
Bolí to, ale svaly rostou. Cvičení s „elektrošoky“ se stává hitem fitness

Jak na to? Pomoct si v úvodní fázi zvládnete i sami. Zásady racionální stravy máme v hlavě víceméně každý, jen je někdy obtížné je co nejvěrněji aplikovat. K tomu, abyste se zamysleli nad svým jídelníčkem, vám pomůže prachobyčejné zapisování. Vezměte si blok a tužku a poctivě si zaznamenávejte, co během dne sníte a vypijete. Opravdu vše!

Už jen díky tomuto malému kroku si začnete uvědomovat, co vám v jídelníčku asi chybí (třeba víc zeleniny a ovoce či kvalitních bílkovin) nebo přebývá (jednoduché cukry). Každý večer si své zápisky zrekapitulujte. Pokud si nevíte rady nebo se do toho chcete ponořit víc, oslovte nutričního terapeuta – i jemu se váš vedený jídelníček bude hodit.

Český kros Labské pískovce

Úzké skalní soutěsky, extrémně náročné technické seběhy nebo lesní pěšina modřínovým hájem. To vše si užijete na okruhovém závodě mezi Tiskými a Ostrovskými pískovcovými stěnami, který se koná v neděli 3. dubna. Zaběhnout si můžete jen jedno kolo – okruh má tradičních 7,5 km. Komu to je málo, má k dispozici trati v délce 15 či 22,5 km, anebo dokonce i 45 km. Více na ceskykros.cz

Pohodlně a udržitelně

Najít vhodné spodní prádlo pro sportování bývá oříšek. Vyzkoušejte bambusové kalhotky s vysokým pasem od české značky Mioora. Vysoké kalhotky zakryjí bříško i záda, takže za chladných dní rozhodně nenastydnete. Díky příjemnému materiálu o nich při nošení skoro nevíte. Prádlo Mioora je vyráběno v Česku, a to z přírodního bambusu, který je měkký, vysoce prodyšný, absorbuje vlhkost, dobře schne, pohlcuje zápach, a k tomu v létě chladí a v zimě hřeje. Cena: 349 Kč na mioora.cz.

Nike Wildhorse 7

Robustní a odolné boty, které ustojí i dlouhé běhy v náročném terénu. Houževnatá gumová podrážka opatřená výstupky poskytuje výbornou trakci i v sebězích. O výjimečné odpružení se postará měkká a citlivá pěna Nike React. Silnější polstrování kolem paty chodidlo dobře fixuje. Pomáhá mu v tom i prodyšný svršek ze síťoviny. Špičku přitom kryje speciální vrstva. Lem kolem kotníku chrání před špínou. Na nike.com stojí 2 999 Kč (119,99 €).

Sportovní aplikace jsou při tréninku velkým pomocníkem
MySASY je horkou novinku nadšenců z běhu

Homemade čelenky

Také v jarních měsících si vaše hlava a uši zaslouží být v teple. Čelenka navíc může představovat originální doplněk vašeho outfitu. Ty pod značkou Čáry čmáry začala na rodičovské dovolené šít dvojnásobná máma, ale hlavně běžkyně Pavla Hozdová – nejčastěji ji potkáte při běhu s kočárem. Vyberte si čelenku z funkčních či coolmax materiálů, zateplené nebo bavlněné. K dostání jsou v desítkách krásných designů. Na Instagramu hledejte @cary_cmary.i.

Pozvánka na závody

Pandemie koronaviru způsobila mnoha lidem úzkosti, ale měla i pozitiva. Někteří amatérští běžci tvrdí, že jim přinesla běhání. Díky němu se mohli odreagovat a pročistit si hlavu. Stačilo jen koupit boty, začít běhat a snít o půlmaratonu. Letošní rok je výjimečný v mnoha ohledech. Nejenže Sportisimo 1/2Maraton Praha startuje po dvouleté pauze, ale RunCzech věnuje sezónu 2022 velikosti Emila Zátopka. Významné je také zapojení do běžecké série SuperHalfs, netradiční skupiny pěti půlmaratonů v pěti evropských městech. Zveme všechny fanoušky běhání na Sportisimo 1/2Maraton Praha (2. 4.) a Volkswagen Maraton Praha (8. 5.). Počet míst je omezený a atmosféra jedinečná. runczech.com

Pro běh na tvrdších površích

Pro osoby s pronujícími chodidly a pro běhání na tvrdých površích jsou určené boty New Balance Fresh Foam 860 v12 - W860B12. Vnitřní podrážka je vyrobena technologií Fresh Foam X, která tlumí otřesy vzniklé při dopadu, což minimalizuje přetížení a chrání klouby. Použitá pěna usnadňuje plynulé odvalení chodidla a díky zlepšené odpovědi i dynamický odraz. Za stabilizaci je zodpovědná hustější hmota nad klenbou chodidla, která napomáhá jejímu správnému pohybu a snižuje zatížení šlach. Zbylá část svršku je vyrobena z prodyšných materiálů, které zajišťují správné odvedení vlhkosti. Drop je 10 mm. Cena: 3499 Kč

Kondice - Měsíčník je nabitý informacemi o zdravém životním stylu. Přináší rady týkající se zdravého stravování, pohybu, ale i novinky z oblasti krásy a medicíny, aby se člověk cítil dobře a zdráv ve svém těle po fyzické i psychické stránce.