K události došlo 4. srpna 2023, okolo půl jedenácté dopoledne na dálnici D5 ve směru od Prahy na Plzeň. „Tam za velkého provozu 35letý řidič Fordu ohrožoval život a zdraví 37letého řidiče vozidla Toyota a současně dalších nejméně devět řidičů tím, že svým vozidlem předjížděl v levém jízdním pruhu Toyotu, před kterou se zařadil a poté začal bezdůvodně prudce brzdit až téměř do zastavení. Na to musel řidič Toyoty zareagovat okamžitým úhybným manévrem do pravého odstavného pruhu, aby se s Fordem nestřetl,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
Tragédie na D5. Řidiče osobáku vymrštil náraz na silnici, tam ho přejel kamion

K vybrždění řidiče Toyoty mělo dojít celkem čtyřikrát na několika úsecích této dálnice. Řidič Fordu nakonec zcela zastavil v pravém jízdním pruhu, čímž k tomuto donutil i vybržďovaného. Po zastavení z vozu vystoupil a začal se dobývat k řidiči Toyoty, který byl ve voze zamknutý, kopal mu do dveří, utrhl kliku a bouchal pěstí do levého zpětného zrcátka, které následně utrhl a odhodil. 

Celý konflikt na místě skončil tím, že řidič Toyoty vytáhl ve vozidle legálně drženou zbraň. 

Ilustrační fotografie.
Nehoda v Hořovicích: seniorka šla mimo přechod a řidič měl alkohol v dechu

„Vyšetřovatel služby kriminální policie, po celkovém a důkladném prověřování této události, zahájil proti 35letému muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecného ohrožení, zločinu vydírání, zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. U druhého řidiče, 37letého muže, trestní věc podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování odložil, neboť ve věci nejde o podezření z trestného činu,“uzavřela policistka.

Mohlo by vás zajímat: Na Cibulce v Berouně se má stavět. Je sporné, zda to odpovídá územnímu plánu

Zdroj: Hájíčková Jana