Středočeští kriminalisté ukončili šetření krádeže 6 milionů korun

Beroun/Z okradené ženy se vyklubala mazaná podvodnice. Žena (43) z Vráže oznámila 25. srna, že se jí z bezpečnostní schránky umístěné v trezoru ČSOB v Berouně ztratily dokumenty a hotovost v celkové výši 6,15 milionů korun. Při policejním vyšetřování se ale zjistilo, že si vše vymyslela.
Podle první informace v sejfu mělo chybět 150 000 amerických dolarů a 3 750 000 korun v různých bankovkách a nějaké směnky. Policie vyloučila loupež a vyšetřování převzali krajští kriminalisté.


„Ti ohledali místo činu a zjistili, že do banky do prostoru s trezorem, trezoru nebo schránky nebylo vniknuto násilným způsobem,“ uvedla mluvčí středočeské kriminálky Soňa Budská.


Vyšetřování se proto soustředilo na osoby mající oprávněný přístup k bezpečnostním schránkám. Kriminalisté vyslechli zaměstnance banky, rodinné příslušníky oznamovatelky a prověřili záznamy z kamerového systému banky. Výsledek byl zřejmý, s bezpečnostní schránkou nemanipulovala žádná neoprávněná osoba. Pozornost kriminalistů se tedy soustředila na oznamovatelku a výši hotovosti.


Bylo zjištěno, že se udané množství peněz ani při použití nejvyšších nominálních hodnot a nových bankovek do schránky nemohlo vejít.
Kriminalisté proto ženu znovu vyslechli. Ta pod tíhou předložených důkazů doznala, že si krádež vymyslela. ČSOB na ni podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, kterého se měla dopustit žena tím, že po ČSOB neoprávněně požadovala náhradu škody způsobenou vymyšlenou krádeží.


V případě prokázání viny ženě hrozí trest odnětí svobody na 2 až 8 let. „Něco podobného jsme ještě nezažili, byl to unikatní případ,“ řekl ředitel oddělení komunikace ČSOB banky Ivo Měšťánek.Pětadvacátého srpna letošního roku oznámila 43 letá žena z Vráže u Berouna, že se jí z bezpečnostní schránky umístěné v trezoru ČSOB v Berouně ztratily dokumenty a finanční hotovost v celkové výši 6 milionů 150 tisíc korun. Případ si převzali krajští kriminalisté.