Beroun/ Jedním z lupičů, kteří v uplynulém týdnu spáchali loupežné přepadení čerpací stanice v Plzeňské ulici v Berouně, má být třiadvacetiletý Pavel Rotta. Jeho tvář identifikovalo několik čtenářů webových stránek Berounského deníku po té, co zhlédli video z bezpečnostních kamer v čerpací stanici.


Loupežné přepadení čerpací stanice se odehrálo minulou středu a trvalo jen několik minut. Dva lupiči při něm okradli obsluhu o 25 615 koun. Jeden z pachatelů, který prodavačce nastříkal do obličeje neznámou látku, skrýval svoji tvář pod šátkem a přes hlavu měl kupucu. Jeho komplic svůj obličej neskrýval, a jeho podobu zachytily bezpečnostní kamery.


Přestože veřejnost zná totožnost lupiče už od pátku, policie Pavla Rottu do úterního odpoledne ještě nezadržela. Bezdomovec a postrach majitelů i prodavačů berounských obchodů kriminalistům uniká. „Nechápu, na co policie čekala, proč už ho nezadržela v pátek. Už měl sedět dávno,“ diví se prodavačka Daniela Malá. Na stejnou otázku mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková odpověděla: „V současné době probíhá vyšetřování a kriminalisté shromažďují důkazy,“ uvedla stručně. Máme ale potvrzeno, že na záznamu z kamer je opravdu Pavel Rotta. „Na webové stránky Berounského deníku jsem se díval už v pátek. Jsem velmi rád, že lidé takto zareagovali. Z policie mne ale zatím nekontaktovali, takže nevím, jestli tu loupež opravdu provedl Rotta,“ uvedl majitel čerpací stanice Maršal.


Pavel Rotta není žádný svatoušek. V květnu vyprovokoval bitku v supermarketu Billa. Ochrance, která ho přistihla při krádeži vína, vyhrožoval nožem a pak se pral s policejními hlídkami.