První pracovní den se pro pracovnici hudlické pošty na Berounsku změnil v noční můru. Krátce po poledni zde totiž došlo k loupežnému přepadení.

„Do prostoru pošty v Hudlicích vešel 12 minut po 12 hodině muž, který na pracovnici pošty vyžadoval peníze. Pachatel u sebe neměl střelnou zbraň, na ženě ale použil násilí,“ uvedla k případu tisková mluvčí berounského územního odboru Policie ČR Marcela Pučelíková. Zloděj si z pošty odnesl hotovost ve výši zhruba 70 tisíc korun. „Z místa činu odjel na horském kole černobílé barvy směrem do dolní části obce,“ dodala Marcela Pučelíková. Po pachateli začali policisté intenzivně pátrat, o pomoc požádali občany i místní samosprávu.

„Obrátili se na nás lidé z kriminální policie a požádali o spolupráci. V rozhlasu jsme proto začali hlásit popis pachatele a tuto výzvu jsme předali i do okolních obcí. Někdo mohl pachatele vidět nebo si všiml něčeho podezřelého“ říká starosta Hudlic Pavel Hubený. Hledaný muž, který má na svědomí hudlickou poštu, je přibližně 170 cm vysoký, středního věku, na sobě měl modrou kšiltovku, šedou bundu nebo mikinu. Pokud někdo může při odhalení pachatele pomoci, ať se obrátí na nejbližší policejní služebnu nebo volá na linku 158.

„Chudák pošťačka. Měl ji surově vtlačit dovnitř, naštěstí má jen pohmožděniny. Ale dokonce jí i roztrhl oblečení. Určitě musí být psychicky otřesená,“ uvedl jeden z hudlických obyvatel. „Nepamatuji se, že by v obci někdy k vykradení pošty došlo,“ dodává hudlický starosta.

Loupežných přepadení na Berounku přibývá. V pátek jsme čtenáře Berounského deníku informovali o přepadení bankovního domu v centru Berouna. V tomto případě se policistům podařil husarský kousek a pachatele do několika desítek minut chytili.