Loupežné přepadení se odehrálo v pátek 6. března v trafice v prostoru berounského supermarketu Billa, bývalé Delvity. Necelou hodinu po poledni zde přepadl mladý muž trafikantku, vyhrožoval jí nožem a požadoval peníze. Vůbec mu nevadilo, že v tuto dobu jsou v objektu obchodního centra desítky lidí. Vystrašená žena lupiči předala tržbu. Pachatel peníze sebral a zmizel. Na místo okamžitě vyjeli policisté a zahájili pátrání.

„Muž si sebou odnesl finanční hotovost ve výši 39 500 korun,“ uvedla tisková mluvčí berounského policejního ředitelství Lenka Uriánková. „Muž byl podle popisu mladý, minimálně do třiceti let. Byl asi 180 cm vysoký, světlé pleti, na sobě měl bílou čepici,“ popsala pachatele přepadená žena.
Nad nehoráznou drzostí mladého lupiče kroutí lidé, které jsme před Billou včera krátce po přepadení oslovili, nevěřícně hlavou. „Viděli jsme tu policejní auto, ale nenapadlo nás, že by tu došlo k přepadení. Vždyť je tu pořád živo, tím víc v pátek,“ shodující se nakupující. Přepadení vyvedlo z míry i trafikantku zastupující v obchodě svou kolegyni, kterou policisté převezli k výslechu. „Samozřejmě teď mám strach, aby se něco podobného neopakovalo. V životě se mi nic takového nestalo a doufám, že ani nestane. Nikdy by mě nenapadlo, že bude loupit někdo tady, kde je pořád plno lidí,“ diví se prodavačka.

Policie po pachateli loupežného přepadení usilovně pátrá. Žádá všechny, kteří byli kolem 13. hodiny na nákupu v berounské prodejně Billa a všimli si něčeho podezřelého, co by pomohlo při vyšetřování, aby se obrátili na nejbližší služebnu policie, nebo zavolali na linku 158.