Krušné chvíle zažívala ve středu ve večerních hodinách obsluha hořovické benzinové čerpací stanice Medos. Stala se totiž obětí loupežného přepadení.
„Neznámý pachatel přistoupil krátce před čtvrt na devět večer ke dveřím kanceláře a zkusil otevřít dveře. Ty sice byly odemčené, ale zajištěné bezpečnostním bezpečnostním řetízkem. Otevřením dveří tak vznikl otvor o velikosti 8 cm. Tím pachatel prostrčil ruku, ve které držel černou zbraň připomínající pistoli, dovnitř a mířil na obsluhu, která seděla uvnitř,“ popsala přepadení tisková mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zloděj zastrašoval obsluhu zbraní a křikl: „Dělej!.“ Po chvilce pachatel svojí výzvu zopakoval. „Na to mu obsluha na zem ke dveřím hodila kasírtašku s finanční hotovostí 15 tisíc korun v různých bankovkách. Tu pachatel sebral ze země a utíkal po silnici směrem k plaveckému bazénu,“ doplnila informace Lenka Uriánková.

K popisu pachatele bylo zjištěno, že se jednalo pravděpodobně o mladíka mluvícího plynně česky bez přízvuku, ale snažil se měnit hlas, aby byl hlubší. Věk zloděje byl odhadnut na 20-25 let, výška 175cm, byl oblečený do sytě modré mikiny s bílým proužkem v přední části, přes mikinu měl šusťákovou bundu tmavší modré barvy s kapucí přes hlavu a šátkem černé barvy přes ústa. Na nohou měl šusťákové kalhoty modré barvy, na zádech pravděpodobně batoh nezjištěné barvy. Zbraň byla černé barvy, připomínající pistoli, délka hlavně cca 20cm. „S uvedenou událostí nebylo hlášeno žádné zranění,“ dodala Lenka Uriánková a vyvrátila tím případné spekulace, že byla obsluha zraněna.

S loupežnými přepadením mají v této hořovické benzínce již několik zkušeností. „Přepadli nás tady již potřetí, naposledy to bylo začátkem února a nyní ve středu. S pistolí ale tady vyhrožoval poprvé. Nemáme z toho dobrý pocit,“ uvedl pro Berounský deník zaměstnanec čerpací stanice. „Jediné, co můžeme dělat, je zamykat se v kanceláři. Ale proti pistoli stejně nic nesvedete,“ povzdechl si čerpadlář z Hořovic.