V Hořovicích došlo k dalšímu vloupání. Tentokrát neznámý pachatel vykradl hernu, kde napáchal škodu za 215 tisíc korun. Loupež se stala 19. května mezi druhou a devátou hodinou ranní.


Vynalézavý nenechavec se do skladu herny dostal přes vedlejší objekt. „Neznámý pachatel vypáčil okno dílny v sousedním podniku, vnikl dovnitř a poté nezjištěným předmětem vyboural otvor do zdi o velikosti 75 na 48 centimetrů. Tím pak vnikl do skladu herny,“ popisuje mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.


V sousedním podniku o loupeži dlouho nevěděli. „Ráno jsme přišli normálně do práce a o ničem jsme nevěděli, až pracovnice z herny se nás v půl desáté přišla zeptat, jestli se k nám někdo nevloupal,“ popsal deníku zaměstnanec sousedního podniku.


Pachatel si udělal do herny vchod ze skladu, kam většinou zaměstnanci nechodí, proto si díry ve zdi až do příchodu personálu herny nikdo nevšiml. V herně zloděj vyboural ze zdi tři bezpečnostní ocelové trezory.


Masivní schránky si pachatel odnesl. „V jednom trezoru se nacházela finanční hotovost ve výši 150 000 korun, druhý byl v době odcizení prázdný a ve třetím se nacházelo 200 kusů bezpečnostních klíčů od výherních automatů a od vchodu do herny,“ doplňuje Marcela Pučelíková. Zloděj svým jednáním způsobil celkovou škodu 215 tisíc korun.