Řidiči se musejí mít v Hořovicích stále více na pozoru. V poslední době se zde množí krádeže aut.

Minulý týden Berounský deník informoval o třech krádežích osobních vozů ve třech dnech.

K dalšímu odcizení došlo tento týden, kdy během jednoho odpoledne zmizela dvě zaparkovaná auta.

„Takový případ v Hořovicích policie řeší,“ potvrdila Deníku policejní mluvčí Marcela Pučelíková s tím, že s ohledem na vyšetřování nechce být konkrétní.
Policie pouze potvrdila, že zloději odcizili vůz Škoda Fabia Combi červené barvy za sto čtyřicet dva tisíc korun a stříbrnou Škodu Octavia Combi za dvě stě osmdesát tisíc korun.

Nekradlo se poprvé

Ke krádežím došlo za bílého dne. Přitom ve stejném místě, kde zmizely oba zaparkované vozy, byla odcizena dvě auta během několika okamžiků již jednou.

Asi před pěti týdny v Hořovicích zmizely jiné dvě škodovky. „Nebyl jsem u auta dvě hodiny. Když jsem přišel na místo, kde jsem parkoval, moje fabia byla pryč,“ popsal Mirek S. z Hořovic, který o auto přišel před měsícem.

Mizejí i starší auta

„Pokud si někdo myslí, že zloději jdou jen po nových vozech a že jim auto nikdo nevezme, ať se na to nespoléhá. Mně ukradli šest let starou služební fabii, která měla najeto devadesát tisíc kilometrů,“ upozorňuje Mirek S.

V Hořovicích se o mizejících autech mluví stále častěji. Lidé se o své vozy bojí a nechtějí je nechávat bez dozoru.

„V poslední době se s kamarády musíme, ať už jsme kdekoli, k autům pořád vracet. Mám stále takový divný pocit, když musím nechat vůz bez dozoru na nějakém odlehlém místě,“ říká Ondřej z Hořovic.