Neznámý deviant jí měl ve vchodu do domu přepadnout a odtáhnout do nedalekého lesa. Zde pak bezbrannou dívenku znásilnil. „Prošetřujeme, za jakých okolností k znásilnění devítileté dívky v Hořovicích došlo,“ potvrdila tisková mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Policie se ale k případu v současné době dále nechce vyjadřovat s ohledem na probíhající vyšetřování. Případ znásilnění je zrůdný především nízkým věkem oběti.

Dívka si ponese následky celý život

„Musí to být obrovský zásah do psychiky dívky, obzvlášť v tak nízkém věku. Její další vývoj je pak složitý. Taková událost může psychiku dívky poznamenat na celý život,“ upozorňuje psycholog Jiří Vlček.

Zkušenost, kterou devítiletá holčička nedávno prožila, může podle odborníků vést nejen k poruchám v sexuální oblasti, mohou se u ní rozvíjet i úzkosti a strach z lidí a ze situací, které dívce okamžik hrůzy připomínají.

Pachatel může působit normálně

Nejhorší na celém případu je skutečnost, že pachatel takového činu může být na první pohled normální člověk. „Těžko říci, jaký ve skutečnosti je. Každý, kdo je schopen takovou věc udělat, se pochopitelně vymyká normě běžného člověka,“ říká Jiří Vlček.

Jedinec, který má čin na svědomí, může být psychicky nemocný nebo má jen vychýlenou osobnost a problémy s kontrolou pudů. „Takový člověk může být nenápadný a nemusí na něm být vůbec nic vidět,“ upozorňuje psycholog na skutečnost, že pachatel dokáže bez potíží splynout s davem.