V Hořovicích se od té doby mezi lidmi šíří spekulace o vývoji vyšetřování. Zároveň se zvyšují obavy místních obyvatel o vlastní bezpečí.

Policie ihned na začátku vyšetřování uvalila na případ informační embargo. A událost nechce komentovat ani nadále. „K případu se nebudeme vyjadřovat,“ zopakovala mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Pokus o znásilnění není v Hořovicích jediný kriminální čin, který se ve městě v posledních dnech udál. Kromě několika vloupání do obchodů, o kterých jsme informovali v polovině října, se v Hořovicích množí i případy krádeží aut.

Jediný, kdo může lidi uklidnit, je policie. „Musím říci, že v posledních dnech jsou v Hořovicích policejní auta vidět častěji, a to hned na několika místech. Tak by to ale mělo asi vypadat stále,“ říká Jiří z Hořovic.

Ve skutečnosti se ale jen policisté snaží být v ulicích častěji. „Policejní hlídky jsme na Hořovicku neposílili. Snažíme se být co nejčastěji na očích. Pokud to situace dovolí, tak hlídky vyrážejí do terénu,“ vysvětluje šéf Policie České republiky v Berouně Pavel Zít.

Podle informací Deníku udala dívka popis pachatele, kterému se naštěstí nepodařilo záměr dokonat. Navíc se spekuluje o možné souvislosti s dalšími dvěma případy na Příbramsku a Kladensku.

V Příbrami policisté zadrželi devianta

V Příbrami totiž policisté zadrželi šestadvacetiletého muže, který měl nedávno obtěžovat nezletilé dívky v ulici 28. října v Příbrami VII. Muž se jich měl vyptávat, zda nemají zájem o orální sex.

Na začátku listopadu se jeho jednání začalo stupňovat. Měl dokonce osahávat sedmnáctiletou dívku na intimních místech a pak sexuálně obtěžoval i desetiletou dívku.

„Muž byl umístěn do policejní cely. Za pokus o znásilnění mu hrozí trest až do osmi let vězení,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Lenka Pavlová.

Přestože byl pokus o znásilnění školačky v Hořovicích podle posledních zpráv neúspěšný, zrůdnost činu to nijak nesnižuje a pocit bezpečnosti místních obyvatel se nezvýší.