„Kriminalisté vyhodnocují záběry průmyslových kamer a na případu nadále pracují,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Neznámý pachatel si z pobočky spořitelny nemohl odnést žádnou závratnou sumu. Podle pracovníků banky totiž na pokladnách nikdy velká hotovost nebývá. „Bezpečnosti v pobočkách věnujeme neustále mimořádnou pozornost. Každý rok do ní investujeme desítky milionů korun. Pobočky chráníme celou řadou bezpečnostních prvků a technologií,“ vysvětlila za tiskové centrum České spořitelny Vendula Voláková.

Společnost má na Berounsku v současné době šest poboček a přepadení v Hořovicích je vůbec první podobný případ. „V současné době je pobočka plně funkční a nově jsme v ní posílili ostrahu,“ doplnila Voláková.

Přestože zaměstnanci společnosti prochází školením, ve kterém získají základní informace o tom, jak se v krizové situaci zachovat, chápe, že připravit se na podobnou situaci dopředu je velmi těžké. „Proto velmi oceňujeme, že si mnozí z našich zaměstnanců, kteří byli účastníky přepadení pobočky, dokázali udržet chladnou hlavu a projevili velkou míru duchapřítomnosti,“ dodala mluvčí spořitelny.