Ve středu 19. května v 15.30 mělo údajně dojít před pobočkou GE Money Bank v Berouně k loupežnému přepadení muže, který si právě vyzvedl větší finanční obnos.

Původní informace o přepadení samotné pobočky se nepotvrdily. „Před bankou je asi šest policejních vozidel, určitě pobočku opět vyloupili,“ volal ve středu odpoledne do redakce vylekaný čtenář.

Policie ale do Havlíčkovy ulice v Berouně nepřijela k přepadení banky ale k přepadení jejího domnělého klienta. Ve skutečnosti šlo o zoufalý pokus muže řešit tíživou finanční situaci podvodem.

„V 15.30 hodin nahlásil muž přepadení před bankou. Policie začala případ šetřit, ale zjistila, že se tato informace nezakládá na pravdě,“ uvedl tiskový mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Krajští kriminalisté případ předali berounským kolegům.

Čtenáři si přítomnost policie dávali do souvislosti s trestným činem, který se stal téměř přesně před rokem. Vše bylo ale nakonec jinak.

Tentokrát údajně napadený muž zavolal policii sám. Hrozí mu za to až padesátitisícová pokuta. „V současné době probíhá vyšetřování. Pokud se prokáže, že se jednalo o přestupek křivého vysvětlení, případ se postoupí správnímu orgánu,“ informovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.
Údajně přepadený muž měl mít u sebe několik milionů korun.