Ani velmi nepříjemné zimní počasí neodradí zloděje od páchání trestné činnosti. Denně musí policisté v berounském regionu řešit vloupání do osobních vozidel a v posledních dnech přibylo i vloupání do rekreačních objektů.

Právě ty se v lednových mrazivých dnech staly útočištěm různých pochybných existencí. „V současné době policie pátrá po pachateli, který se v přesně nezjištěné době někdy od 22. do 28. ledna vloupal do rekreačního objektu v chatové oblasti Višňovka v Berouně,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zloděj si v tomto případě vyhlédl chatu, která stála na neoploceném pozemku. „Zloděj chatu prohledal a odcizil z ní různé věci a elektroniku,“ informovala Lenka Uriánková. Poberta majiteli chaty způsobil škodu za několik tisíc korun.

K dalšímu vyloupení chaty došlo v rekreační oblasti v katastru obce Malý Chlumec „Zloděj se do chaty vloupal v období někdy od poloviny prosince do začátku letošního února. Po jeho návštěvě majitel chaty postrádá oblečení a nářadí v celkové hodnotě 24 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí. Další škodu ve výši 1 500 korun zloděj způsobil majiteli chaty poškozením zařízení.