Dálniční policisté z Rudné žádají veřejnost o pomoc při pátrání po dvou neznámých pachatelích, kteří v úterý večer shodili z mostu v Králově Dvoře na dálnici D5 neznámý předmět. Ten spadl na čelní sklo zde jedoucího nákladního vozu a rozbil ho.

Řidič kamionu byl naštěstí zkušený a nezazmatkoval. Což bylo velké štěstí. Mohl se leknout, strhnout volant nákladního auta stranou a způsobit vážnou dopravní nehodu.

„Řidič kamionu zahlédl na mostě dva pachatele. Podle nalezených stop je předpoklad, že se před událostí objevili v nedalekém KFC,“ uvedl zástupce vedoucího rudenského dálničního oddělení policie David Bukovský.

Jaký předmět na vozidla jedoucí po dálnici D5 dva prozatím neznámí mladíci ve věku kolem 25 let úmyslně hodili, policisté nevědí. Čelním sklem nákladního vozu nepropadl. Odrazil se od něho a spadl neznámo kam.

„Domníváme se, že se mohlo jednat i o nějaký nápoj v plechovce či něco podobného. Skleněná lahev to ale nebyla, protože se na místě žádné střepy po ní nenašly,“ vysvětlil David Bukovský.

Při pátrání po pachatelích rudenští policisté požádali i kolegy z obvodních oddělení policie v Králově Dvoře a Berouně. Prozatím se je ale dopadnout nepodařilo. Za trestný čin poškozování cizí věci, který spáchali, jim v případě jejich dopadení hrozí až rok pobytu ve vězení.

S podobným případem jako se na dálnici D5 v Králově Dvoře stal v úterý večer, se rudenští dálniční policisté setkají zhruba pětkrát do roka. „Občas se to stává. Dalo by se říci tak třikrát až pětkrát do roka. Dělají to děti. Ne dospělí, jako tomu bylo v tomto případě,“ upozornil Bukovský.

Jak dále rudenský policista uvedl, v loňském roce v Německu při podobném případu přišla o život žena. Tehdy pachatelé hodili na jedoucí auta klacek. Ten prolétl do osobního vozu, spadl na spolujezdkyni a zabil jí.