Zatím neznámí pachatelé je v přesně nezjištěné době odcizili z prostoru dálnice D5. Zloději tím silničářům způsobili škodu ve výši 130 tisíc korun.

„Kanálové vpusti zmizely z dálničního úseku mezi Rudnou a Berounem,“ uvedl zástupce vedoucího rudenské dálniční policie David Bukovský s tím, že žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích.

„Nějaké svědecké výpovědi už sice máme, ale čím více svědků se nám ozve tím lépe. V případě, že si ohledně krádeže těchto vpustí někdo něčeho všiml, ať zavolá na telefonní číslo 974 861 867,“ poznamenal David Bukovský.

Podle policie se nejedná o jednorázovou akci, ale o řetězec krádeží. Poklopy na kanál jsou dost těžké. Podle všeho je pachatelé odnesli proto, aby je prodali do některé ze sběren druhotných surovin, kde za ně ale dostanou jen zlomek toho, co ve skutečnosti stojí.

„Cena jedné kanálové vpusti se pohybuje od 3,5 do 4 tisíc korun,“ upozornil zástupce vedoucího rudenské dálniční policie. Neznámí pachatelé odcizili během několika dnů tak velké množství poklopů z kanálů, že není v silách silničářů, aby je všechny nahradili novými.

„Lidem tak hrozí velké nebezpečí. I když jsou kritická místa viditelně označená, může se stát, že někdo do odkrytého kanálu spadne a zraní se,“ dodal Bukovský.