Závislost na hracích automatech ho připravila o dům, manželku a kamarády. Kvůli své vášni začal dělat i podvody a skončil ve vazbě.

Smutný příběh začal v obyčejné herně, kterých je na Berounsku požehnaně. Částky, které muž prohrával, začaly hrůzně narůstat. Za čas mu vlastní peníze už na hru nestačily, a tak si začal půjčovat. Kvůli dluhům musela rodina prodat i dům. Z peněz, které dostali, dluhy zaplatili a určitá suma rodině ještě zůstala.

V té době to i vypadalo, že se muž rozhodl gamblerství zanechat. Jeho závislost ale byla silnější. Z peněz, které z prodeje domu zbyly, sebral deset tisíc korun a vydal se do jedné z berounských heren. V té chvíli netušil, jaký kolotoč hrůzy tím roztáčí.

V herně měl neuvěřitelné štěstí a vyhrál 290 tisíc korun. Tato výhra mu stačila, aby své závislosti opět propadl. Nejenže vyhrané peníze zase prohrál ale ještě nadělal statisícové dluhy. „Peníze si půjčoval od kamarádů. Vymýšlel si neuvěřitelné historky a podvodným způsobem z nich vylákal půjčky peněz. Věděl, že jim je nebude moci vrátit,“ uvedl berounský soudce Aleš Grombíř.

Gambler stále věřil, že opět vyhraje velkou finanční částku a dluhy kamarádům splatí. Ti se svých peněz domáhali zpět. „Nakonec byl rád, že skončil ve vazbě. Protože nebyl ještě soudně trestaný a slíbil, že se bude ambulantně léčit, dostal jen podmíněný trest,“ uvedl Aleš Grombíř.