„Zloděje nezajímalo nic, co by dalo zpeněžit, ale písemnosti a můj počítač. Pachatele možná zajímaly věci, které by se daly použít proti mé osobě, či proti naší obci. Zjistili jsme, že někdo prohledával skříně a šuplíky. Netuším, kdo by to mohl mít na svědomí,“ uvedl k vloupání do budovy Obecního úřadu v Hudlicích starosta Pavel Hubený.

Zloděj do kanceláře starosty vnikl netradičním způsobem. Spodní zámek dveří si odemkl a ten horní vypáčil. „Pachatel místnost prohledal a odnesl si z ní počítač značky DTK 1G70256 včetně počítačového programu,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Pachatel si ale počítač moc dlouhou dobu neponechal. Už druhý den ho náhodný chodec objevil na kraji lesa za obcí rozebraný. Podle policistů, kteří místo nálezu prověřovali, byl hodně poničený, takže starosta zřejmě o uložená data přijde. Problémem je, že data uložená ve zničeném počítači neměl starosta obce nikde zálohovaná.

„Žádné důležité programy v něm nebyly. Měl jsem v něm pouze korespondenci a podobně. Nic z toho jsem neměl zálohované,“ uvedl Pavel Hubený.

Podle některých Hudličanů si kancelář mohl starosta vykrást sám, a to v rámci předvolebního boje v obci. V tomto duchu byly napsány i letáky, které se ve středu válely po Hudlicích.

„Nechápu, co to je za člověka, který na takový nesmysl mohl přijít. Proč bych si sám kradl počítač a ničil ho. Jsou jiné cesty jak odstranit data,“ upozornil Pavel Hubený s tím, že mu krádež počítače v těchto dnech zkomplikovala práci.

Po pachateli, který má incident na Obecním úřadu v Hudlicích na svědomí, nyní pátrá policie. „Žádáme občany, aby veškeré poznatky
v souvislosti s tímto případem oznámili na kterémkoli oddělení policie ČR případně na linku 158,“ uvedla Marcela Pučelíková.