Beroun/ Lupič, který 18. května letošního roku kolem 12. hodiny v poledne přepadl poštu v Hudlicích, policii zatím uniká. Berounským kriminalistům se ale podařilo sestavit jeho identikit. „Pachatel zde fyzicky napadl jednu z pracovnic a poté si z pošty odnesl finanční hotovost ve výši 65 tisíc korun. Z místa činu odjel na horském kole bílo-žluto-černé barvy,“ uvedla k násilnému loupežnému přepadení policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Muž měl pracovnici pošty dokonce potrhat i oblečení a způsobit ji četné zhmožděniny. „Musel to být někdo, kdo má v obci nějaké známé a ví, jak to tady na poště chodí. Také asi znal dobře zdejší terén. Kolo byl nejlepší dopravní prostředek, který mohl na loupež v Hudlicích ooužít. Auto měl zřejmě zaparkované někde v rokli. Protože prý odjel směrem k ní,“ myslí si jeden z Hudličanů.


Pachatel nebyl při přepadení maskovaný. Na základě získaných poznatků ohledně jeho podoby se proto nyní policii podařilo sestavit identikit tohoto pachatele a následný popis. „Muž byl ve věku 20 až 25 let. Měl střední postavu vysokou zhruba 170 centimetrů. Jeho vlasy byly delší, světlé barvy a vlnité. Obočí měl husté, tváře plnější s vystouplými lícními kostmi,“ popsala pachatele trestného činu v Hudlicích Marcela Pučelíková.
Lupič, který surově napadl pracovnici pošty, měl na hlavě modrou dřínovou kšiltovku, světlou bundu, dřínové kalhoty a sportovní obuv. Pachatel mluvil česky bez přízvuku a nebyl maskován.


„Prosíme občany, aby veškeré poznatky, které by napomohly k dopadení tohoto pachatele, sdělili na kterémkoliv obvodním oddělení policie nebo na linku 158, případně přímo na Službu kriminální policie v Berouně na telefonní číslo 974 872 446,“ požádala policejní mluvčí.