Berounsko – Některé se podaří policii vypátrat, jiní zmizí beze stopy. Buď se velmi dobře skrývají, nebo se stali obětí trestných činů.

V současné době berounští kriminalisté pátrají po 55 osobách. „Počet lidí, které hledáme, je velmi proměnlivé číslo. Dnes jich je 55, zítra jich může být ale klidně o deset víc,“ upozornil berounský kriminalista Radek Lancinger s tím, že po některých hledaných osobách kriminalisté pátrají roky, jiné se jim podaří najít během několika dní.

Uplynulý pátek se například ztratili dva chlapci. Odešli z domova. Oba byli starší patnácti let.
Jeden z nich se vrátil sám domů, druhého policisté velmi rychle objevili u Plzně. Všechna pátrání ale takhle dobře nekončí. Mezi hledanými jsou mimo jiné také bezdomovci nebo pachatelé trestných činů.

„Často hledáme i osoby nezbytné pro konání trestního řízení. Nejhůře se ale pátrá po lidech, kteří se vyhýbají nástupu výkonu trestu. Měli jsme třeba případ, kdy se odsouzený výkonu trestu vyhýbal dlouhých deset let. Když jsme ho po této době našli, měl už i jiné doklady. Změnil si identitu,“ uvedl Radek Lancinger.

V současné době berounští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti mrtvého, který byl
v červnu nalezen v lese mezi Nižborem a Chyňavou. V lesním prostoru mezi obcemi Nižbor, Chyňava a Bratronice byla 5. června nalezena neznámá mrtvola muže. Jeho tělo bylo v igelitových pytlech přelepených lepicí páskou a ve stádiu rozkladu.

Může se jednat i o cizince. Podle kriminalistů mu bylo devětadvacet let a údajně spáchal sebevraždu.

„V kapse měl jen několik euro centů a žádné doklady. Proto pátráme po jeho totožnosti,“ upozornil berounský kriminalista Radek Lancinger.

Mrtvý ležel na zádech. Na sobě měl šedou mikinu, šedý pletený svetr, modré rifle značky Kenvelo. Tělo bylo zabaleno do pruhované flaušové deky.
Policisté žádají případné svědky, kteří by jim mohli pomoci objasnit totožnost mrtvého, aby se obrátili na kterékoli policejní oddělení či zavolali na linku 158 a nebo se obrátili přímo na službu kriminální policie v Berouně.