Dělník, který zde prořezával stromy, objevil při práci část lidské lebky. Na další kosterní ostatky narazil pár dnů na to náhodný chodec.

Po nálezu lidské lebky se v daném prostoru rozjely rozsáhlé pátrací akce. „Celkem byly tři a zúčastnily se jich desítky policistů. Při těchto pátracích akcích pak byly nalezeny další části lidského těla,“ informovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Policisté sice už zpočátku věděli, že se jedná o kostru ženy, ale stále ji neměli kompletní. Kosterní ostatky podle všeho roztahala zvířata po lese a jejich dohledání nebylo jednoduché.

Při zjišťování totožnosti neznámé mrtvé policisté šetřili i variantu, že by se mohlo jednat o nález pozůstatků Petry Žroutové, která beze stopy zmizela na začátku srpna roku 2008 z jedné hýskovské usedlosti. Provedené expertízy ale tuto skutečnost vyloučily.

Policisté vypátrali, že v lesním porostu u Hýskova byly nalezeny kosterní ostatky starší ženy, která byla od dubna pohřešovaná na Kladensku. V Berounském regionu měla pobývat na chatě.

Podle vyjádření policie se v tomto případě nejedná o vraždu. „Případ se šetří jako sebevražda, protože na místě nálezu byla zajištěna láhev od alkoholu a žiletky. Pohřešovaná žena měla mít údajně určité problémy,“ vysvětlila Marcela Pučelíková.