Beroun/ Za ozbrojenou loupež čerpací stanice padly u Okresního soudu v Berouně vysoké tresty. Tři mladíci, kteří se na ni měli ve spolupachatelství v říjnu loňského roku podílet a ukrást z berounské čerpací stanice kolem 23 tisíc korun a cigarety, dostali v souhrnu nepodmíněný trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou ve výši 9,5 roku.


P. R., který má dosud čistý trestní rejstřík, po zadržení spolupracoval s policií a ke všemu se přiznal, si má odsedět 2,5 roku. M. K., který už byl několikrát soudně trestán, odmítl vypovídat a tvrdil, že je nevinný, dostal 4 roky. J. P., který měl podle obžalovaného P. R. celou loupež vymyslet a zajistit pepřové spreje, soud vyměřil 3 roky nepodmíněně. „Vím, že jsem udělal blbost, ale takový trest jsem nečekal. To je opravdu síla,“ uvedl zklamaný a silně překvapený mladík, který ve věci také odmítl vypovídat a očekával jen podmíněný trest.


„Jsem rád, že policie pachatele loupeže v naší čerpací stanici dopadla. A že tomu Berounský deník pomohl,“ poznamenal u berounského soudu její nájemce.


Prodavačku čerpací stanice na Plzeňské ulici na konci října původně přepadli jen dva mladíci. K jejich dopadení výrazně přispěl Berounský deník. Čtenáři jeho webových stránek po zhlédnutí videa sestříhaného ze záznamu bezpečnostních kamer, poznali v jednom z lupičů P. R. Následně se v diskuzi objevilo i jméno M. K., který měl ženě nastříkat pepřový sprej do obličeje. J. P. se přímo loupeže neúčastnil. Údajně měl loupež vymyslet a hlídat venku. Tvrdí to P. R., který byl zadržený jako první, ke všemu se přiznal a celý průběh loupeže policii popsal. Kromě jeho výpovědi ale další dva spolupachatele měly usvědčit i stopy, které policejní technici na místě činu při provedených expertýzách zajistili.

Podle soudních znalců byli pachatelé schopni rozpoznat a uvědomit si nebezpečnost svého jednání, a to i P. R., který před loupeží požil alkoholické nápoje a psychotropní látky.


Advokáti obžalovaného P.R. a M.K., kteří jsou v současné době ve vazební věznici, požádali předsedu senátu Okresního soudu v Berouně Michala Pařeza mimo jiné i o propuštění svých klientů na svobodu. Soudní senát jim ale nevyhověl. Všichni tři obžalovaní si podali do rozhodnutí o výši trestu dovolání ke krajskému soudu.