Policii se podařilo dopadnout pachatele tří velmi závažných trestných činů. Jeden z nich se odehrál v berounské ulici Julia Fučíka 31. srpna. Třicetiletý muž přišel do místní provozovny a pod pohrůžkou, že použije střelnou zbraň, přinutil obsluhu, aby mu vydala finanční částku 4700 korun.

„Podezřelý byl zadržený, ale po provedení procesních úkonů byl propuštěn a stíhání je proti němu vedeno na svobodě. Za trestný čin loupeže mu hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvou až deseti let,“ informovala mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že pachatel při přepadení provozovny použil jen dětskou pistoli.

Další násilník, který je podezřelý, že v červenci přepadl padesátiletého muže v ulici Josefa Hory v Berouně, už takové štěstí neměl. Na výsledky vyšetřování čeká ve vazební věznici. „Čtyřiadvacetiletý pachatel chtěl po poškozeném drobné peníze na pivo. Ten mu ale několikrát odpověděl, že u sebe žádné nemá. Tak ho pachatel napadl,“ popsala průběh loupežného přepadení Lenka Uriánková.

Násilník muže povalil na zem, brutálně do něho kopal, pěstí ho bil do břicha i obličeje. Přitom mu utrhl zadní kapsu kalhot, ve které měl poškozený peněženku a v ní dvě stovky, doklady a platební kartu. K peněžence si přibral ještě černý batoh. Protože už v minulosti podobný trestný čin spáchal, může nyní ve vězení strávit až 13 let.

Třetí dopadený pachatel si svoji oběť vyhlédl v dubnu letošního roku na nádraží ČD v Králově Dvoře. Šestadvacetiletý muž se nejprve jedenadvacetiletému mladíkovi nabídl, že mu zajistí odvoz do Drozdova a pod záminkou, že jdou k autu, ho vylákal z prostoru nádraží až k řece Litavce. V okamžiku, kdy došli na odlehlé místo, na mladíka namířil stříbrnou pistoli s výzvou: „Naval mi všechno co máš!“ Ohromený mladík mu předal mobilní telefon.

Lupič se s ním ale nespokojil a s pistolí v ruce se dožadoval peněz. Poškozený měl u sebe šest stovek, které mu z obav o svůj život raději nakonec vydal. S nimi pak lupič utekl pryč. I tento pachatel je nyní vyšetřovaný na svobodě.