Kvůli proplácení faktur za provedené práce už více než dva měsíce čelí obžalobě bývalý starosta Králova Dvora Karel Mencl a majitel firmy, která halu stavěla, Josef Laun.

Karel Mencl, který měl městu Králův Dvůr způsobit škodu za 7 milionů korun, byl obžalován ze dvou trestných skutků. Josef Laun čelí obžalobě z podvodu, a to za to, že měl vystavit a nechat si proplatit dvě faktury na více než čtyři miliony korun celkem, i když věděl, že práce na nich uvedené nebyly vykonány. Ani v pátek se ale obžalovaní nedočkali rozsudku.

Předseda senátu vyslechl přítomné svědky a protože se někteří z pozvaných nedostavili, odročil jednání na konec července.

Z pozvaných svědků se k soudu dostavil architekt, který zpracovával projektovou dokumentaci k hale, stavbyvedoucí firmy Formatech a zastupitel Králova Dvora, Pavel Zýt. Stavbyvedoucí uvedl, že faktury, které nechával Mencl proplatit, se vystavovaly podle jeho soupisu provedených prací.

„Já dělal jejich rozpis a přehled. Jak vypadá faktura vím, ale nikdy jsem neviděl zálohovou fakturu.“ tvrdí stavbyvedoucí.

Podle Pavla Zýta, kterého si pozvala obhajoba, se Mencl snažil dělat vše proto, aby hala stála. „Starosta nás také o všem informoval na radě,“ poznamenal Zýt.