Zlodějové se zaměřují hlavně na nákladní auta a pracovní stroje v okolí stavenišť, jejichž nádrže mají několikanásobně větší obsah, než auta osobní.

Stejně tak tomu bylo i v případě, který se odehrál za obcí Stašov ve směru na obec Chlustina. Tři pachatelé ve věku 27, 22 a 24 let se rozhodli, že si z nákladních aut, která dělníci využívají při práci na rekonstrukci železniční trati, odčerpají pár desítek litrů nafty.

Pachatelé se na místo činu vydali kolem jedné hodiny ráno. „Vyhlédli si zde nákladní auto značky Tatra, Iveco a pracovní stroj a vibrační válec. U nákladních aut i pracovních strojů odstranili z palivových nádrží kryty a odčerpali z nich stovky litrů motorové nafty,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zlodějům se podařilo ze všech motorových vozidel celkem odčerpat 449 litrů motorové nafty, čímž způsobili škodu ve výši 15 400 korun. Kromě toho také poničili palivové nádrže, takže celková výše škody stoupla na 20 tisíc korun.

Trojlístek zlodějů se ale ze svého lupu dlouho neradoval. Když se chystali z místa činu odjet vozidlem Iveco, zadržely je policejní hlídky z obvodního oddělení Zdice a Králův Dvůr i s kradenou naftou. Pachatelům hrozí za jejich trestný čin až dvouletý trest odnětí svobody.