Na D5 se odehrálo několik dopravních nehod. Největší z nich se stala v půlnoci na 14,5 km dálnice D5 ve směru na Plzeň. Srazilo se zde několik osobních a nákladních aut najednou. Na dálnici zasahovali berounští profesionální hasiči.

„Když jsme přijeli na místo dopravní nehody, zjistili jsme, že se zde srazily tři tahače s návěsy, jedno nákladní auto a tři osobní automobily. Jedno osobní vozidlo mělo přívěs pro transport letadla,“ popsal nehodu velitel berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.

Dálnice byla uzavřená od půlnoci do osmi hodin ráno a provoz byl sveden na objízdnou trasu. Uzavření dálnice tak zkomplikovalo provoz ve městě Beroun, neboť páteřní komunikaci č. 605 v té doběsilničáři ještě neošetřili posypovým materiálem. Kamiony tak na zledovatělé komunikaci měly ohromné problémy a zablokovaly na ní provoz.

„Deset minut před půl druhou ráno musel na komunikaci zasahovat náš velitelský automobil s posypovým materiálem,“ upozornil Tomáš Hradil.

Při hromadné nehodě utrpěl jeden z účastníků lehké zranění, které hasiči ošetřili na místě s tím, že osoba odmítla lékařské ošetření. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření. Během tohoto zásahu se na D5 odehrály další nehody.

Sedm minut po jedné dostal na 16. kilometru dálnice ve směru na Prahu smyk tahač s návěsem a otočil se do protisměru. Nehoda byla naštěstí bez zranění.

V 1.33 hodin dostalo na dálnici smyk osobní auto. Hasiči ho nalezlina střeše mimo dálnici na 19. kilometru ve směru na Prahu. Nehoda byla bez zranění. „Zajistili jsme únik provozních náplní a vozidlo otočili zpět na kola a pomocí navijáku vrátili zpět na dálnici.

V 1.36 hodin narazilo další osobní vozidlo na 20. kilometru dálnice ve směru na Prahu do svodidel. Automobil zůstal nepojízdný v rychlém jízdním pruhu. Nehoda se naštěstí opět obešla bez zranění. Z auta unikla pouze chladicí kapalina.