PETRA LIŠKOVÁ
RADKA KOČOVÁ

„V půl třetí ráno ji neznámý muž na chodníku v ulici U Stadionu požádal o cigaretu. Pachatel přistoupil k ženě, uchopil ji za levé rameno, v pravé ruce držel malý otevírací nůž. Pohybem hlavou jí naznačoval, že má jít po travnatém porostu dozadu za budovu obchodní akademie, kde ji udeřil do tváře a začal z ní strhávat oblečení,“ uvedla tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Berouně Marcela Pučelíková

Žena se bránila a pachatel ji udeřil silou do tváře, poté ji otočil na břicho a vykonal na ní soulož. „Svůj čin se snažil opakovat ještě dvakrát. Poté poškozené prohledal tašku a odcizil jí peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, dále mobilní telefon a silný řetízek ze žlutého kovu. Asi po dvou hodinách svého jednání zanechal a z místa odešel směrem k centru Berouna,“ sdělila Pučelíková.

Napadená žena utekla na vlakové nádraží a odtud zavolala policii. „Poškozená je cizí státní příslušnosti. Podle ní je pachateli 30 až 40 let, vysoký 170 cm, je tmavé pleti a má černé, vlnité, krátce střižené vlasy. Při činu měl na sobě modré džínové kalhoty a červený svetr,“ dodala tisková mluvčí berounské policie. Policie žádá případné svědky, kteří si v uvedenou dobu na uvedeném místě něčeho všimli, aby vše oznámili na jakékoliv oddělení policie nebo přímo na linku 158.

Celý incident se odehrál v blízkosti Domova mládeže při Obchodní akademii. Vychovatelky ještě včera odpoledne o znásilnění nic nevěděly. „Slyšíme to poprvé od vás, určitě budeme dívky varovat, aby byly opatrné. Večerku mají ve 21 hodin, ale nyní je dřív tma. Určitě jim doporučíme, ať nechodí nikam samy,“ uvedla vychovatelka Hana Doležalová.

Trestných činů se sexuálním podtextem v Berouně přibývá, na pozoru by se měly mít hlavně ženy, které se pohybují zejména večer a v noci po ulicích bez doprovodu.