Mladá žena kráčela Švýcarskou ulicí, když no cestě spatřila dva muže. Neměla z nich dobrý pocit, tak se rozhodla změnit směr. Po chvíli ji ale jeden z nich došel a začal na ni sahat. Když se ho snažila odstrčit, zezadu ji popadl a odtáhl ji do blízkého křoví, kde ji povalil na zem.

Začala volat o pomoc a snažila se dostat ze sevření. Muž jí podle informací policie stihl rozepnout knoflík a zip od kalhot, osahával ji a připravoval se na soulož. Naštěstí v tu chvíli kolem procházel dvaatřicetiletý muž, který volání zaslechl. Pospíchal za hlasem. Za krátko spatřil, jak se agresor sápe na ženu. Bez váhání útočníka drapl a odtrhnul ho. Pachatel se dal na útěk. V tu chvíli šla okolo ještě dvojice, která také volání o pomoc slyšela, a s ženou zůstala do příjezdu policie. Mezitím se zachránce vydal násilníka pronásledovat a povedlo se mu ho natočit.

| Video: Youtube

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal policejní hlídku společně s kladenskou psovodkou Věrou Strnadovou a její psí společnicí Casiopeou. „Policistka své čtyřnohé parťačce dala očichat možný pach pachatele a fenka ihned šla po stopě dlouhé asi 150 metrů vedoucí směrem k místní ubytovně,“ sdělila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Pachová stopa pokračovala dále k nedaleké pekárně, tam ale skončila. Přesto se feně podařilo navést policisty na pachatelovu stopu. Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi několik hodin po činu.

„Po výsleších jednotlivých osob komisařka služby kriminální policie proti pachateli zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze zvlášť závažného zločinu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu. Velké díky patří dvaatřicetiletému muži, který činu zabránil, a také procházející dvojici, jež taktéž nebylo volání o pomoc lhostejné,“ doplnila mluvčí.

Obviněný muž je nyní ve vazbě. Podle policie byl už v minulosti za násilnou činnost třikrát trestaný. Nyní mu hrozí až deset let vězení.