Policisté už znají jména pachatelů, kteří mají na svědomí požár sklepních prostor v budově České pojišťovny v Berouně.
„Požár při kterém vznikla škoda ve výši tří milionů korun, mají na svědomí dvě nezletilé děti. Jedná se o jedenáctiletého a dvanáctiletého chlapce,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Při požáru, který kluci ve sklepních prostorách pojišťovny založili, shořely desítky jízdních kol jedné berounské firmy. Ta totiž prostory využívá jako sklad. Protože byli pachatelé dopadeni, může majitel skladu nyní způsobenou finanční škodu vymáhat po zákonných zástupcích obou dětí, a to prostřednictvím okresního soudu.

Požár obě děti založily úmyslně. Jen tak pro pobavení. Při dopadení se nesnažily ani zapírat. Usvědčily je sice už zanechané stopy, které na místě policisté objevili, ale chlapci se k trestnému činu i sami přiznali.

Podle lumpáren, které mají oba kluci na svědomí, se zřejmě jedná o pěkná čísla. Kromě požáru skladových prostor v budově České pojišťovny mají totiž na svědomí i požár mobilního WC a plakátů v domě v jedné berounské ulici.

Když policie zjistila, že požár v budově České pojišťovny pravděpodobně někdo založil, začala pachatele intenzivně hledat. Přestože povedené žháře nakonec dopadla, případ musel být nakonec odložen, protože se jedná o nezletilé děti.

„Jejich trestná činnost bud dále řešena u okresního soudu pro mládež. V tomto případě může být nezletilcům uloženo i některé z výchovných opatření,“ upozornila Marcela Pučelíková.

S podobným případem, aby nezletilé děti založily, a k tomu ještě úmyslně, požár takového rozsahu, se berounští policisté ještě nesetkali.