Okresní soud v Berouně začal v pondělí projednávat případ šestatřicetiletého muže z Berounska, který několik let pohlavně zneužíval své dvě vlastní dcery. Starší děvče otec sexuálně obtěžoval dokonce už od jejích dvanácti let. Podle obžaloby s ní začal souložit opakovaně jednou za čtrnáct dnů už v roce 2004. Po dobu zhruba pěti let s ní měl provádět nechutné sexuální praktiky jako s dospělou ženou v koupelně, v ložnici či v dřevěné chatce.
Od roku 2007 pak zvrhlý otec přenesl svůj sexuální chtíč na její mladší nezletilou sestru, kterou až do července roku 2008 opakovaně osahával na prsou, genitáliích a těle.

Přestože je to pro normálního člověka těžko uvěřitelné, trestného činu pohlavního zneužívání se mladý muž na svých vlastních dcerách dopouštěl až do roku 2008, kdy týrání sester skončilo.

Jak je možné, že si za celou dobu matka obou děvčat ničeho nevšimla? Že by o trápení dcer nevěděla? Jak se nám podařilo zjistit, matkavše zjistila až v loňském roce.

Nebýt spolužačky jedné z dívek, která se o nechutných praktikách v rodině zmínila výchovné poradkyni na škole, děti by pravděpodobně musely trpět otcovu pedofilii dál. U matky zřejmě pomoc hledat nemohly.

Na obžalovaného, který zřejmě trpí sexuální deviací, byla v únoru letošního roku uvalena vazba. V současné době pobývá v pražské věznici v Ruzyni. Za pohlavní zneužívání dcer mu hrozí nepodmíněný trest odnětí svobody v rozsahu až osmi let.

„Tento případ je v berounském regionu ojedinělý. Občas se stane, že nevlastní otec něco podobného spáchá, ale případ, kdy otec zneužívá své vlastní děti, jsme u nás nevyšetřovali několik let zpátky,“ poznamenala k případu šestatřicetiletého pedofila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.