„Kriminalisté z Toxi týmu tento týden provedli na Hořovicku tvrdý zásah v oblasti drogové kriminality. Zadrželi osmatřicetiletého muže a šestatřicetiletou ženu. Oba po dobu několika let distribuovali drogu pervitin desítkám osob z Hořovic a okolí,“ uvedla k případu mluvčí policie Marcela Pučelíková.

Vzhledem k tomu, že zadržení pachatelé patřili k největším zásobovačům pervitinu, utrpěla drogová scéna na Hořovicku velkou trhlinu. Podle policejní mluvčí nebylo rozbití distribuční sítě pervitinu jednoduché.

„Celé vyšetřování případu bylo značně složité, protože distributoři měli velké množství odběratelů,“ uvedla Marcela Pučelíková.

Během vyšetřování kriminalisté přišli na několik šokujících informací. Zjistili, že jednomu z pachatelů se zdálo, že na prodeji pervitinu vydělává málo peněz, a tak do něho začal přidávat hnojivo na květiny. Hantýrkou narkomanů tak tvrdou drogu řezal jinou látkou.

„To, že distributoři pervitin řežou dokonce i hnojivem na kytky, by mělo být varováním pro všechny uživatele pervitinu, a to nejen z důvodu užití nekvalitní drogy. Může to ohrozit jejich život a mít nebezpečné následky,“ upozorňuje policejní mluvčí.

Zadržení pachatelé nebyli žádní začátečníci. Za stejnou trestnou činnost byli již v minulosti souzeni, a protože ji nyní prováděli ve velmi značném rozsahu, hrozí jim trest odnětí svobody až na deset let.

„Podle mne je deset let málo. Měli by dostat aspoň dvacet a celou dobu ve vězení tvrdě pracovat,“ myslí si Pavel Sekerka z Berouna.
Obvinění distributoři nyní tráví dny ve vyšetřovací vazbě, a to proto, aby neovlivňovali průběh vyšetřování.