Internetové aukce mají stále více příznivců. Jsou lidé, kteří jim doslova propadli a obchodování na internetu si nemohou vynachválit. Přibývá ale i těch, kteří mají s nákupy na internetu negativní zkušenosti, protože jim místo zaplaceného zboží přišly hlouposti.

Jak uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková, internetových podvodů rok od roku přibývá. „V letošním roce jsme vyšetřovali celkem dvanáct podvodů, kterých se lidé dopustili při internetových obchodech,” uvedla Marcela Pučelíková.

K nejkurioznějším z nich patří určitě případ, kdy si muž z Berounska objednal stavebnici a v balíku mu přišly cihly a stavební suť. Mezi riskantní transakce už patří i nákup mobilního telefonu.

„Jedna poškozená si v internetovém obchodu objednala mobilní telefon a místo něho jí přišel sáček s moukou.Počítáme, že podobných případů bude nyní před vánočními svátky přibývat,” upozornila Marcela Pučelíková.

Jedním z posledních, kteří při internetové aukci naletěli podvodníkovi, je i muž, který vydražil přístroj Apple iPad 2 3G 64GB. Vyvolávací cena prodejce, který vystupoval na portálu Aukro jako Andilek 1212, byla 1500 korun. Aukce byla ukončena s cenou ve výši 15 tisíc korun. Muž ze svého účtu stanovenou částku převedl na účet prodávajícího. Do současné doby však nedošlo k dodání zakoupeného zboží ani k vrácení zaslané finanční hotovosti. Aukro naštěstí poškozeným částku, která nepřesahuje 20 tisíc korun, uhradí. Podmínkou ale je, že dotyčný vše nahlásil policii.